Veel media-aandacht voor finale

Foto’s, video en reportages van de Streetleague

Van de geslaagde finale van de Telstar Streetleague 2013 op vrijdagavond 1 november zijn diverse foto’s en reportages gemaakt. Vermeldenswaardig zijn de foto’s van onze huisfotografen Ron Pichel en Pieter Hoogeveen en de fotoserie met teksten van Theo Smits op de Facebookpagina van de landelijke stichting Meer dan Voetbal. De foto’s en teksten van Theo staan ook op deze website. Daarnaast maakte Peter Denkema van D4Visuals een videoreportage van de prijsuitreiking, die ook is te zien op de lokale zender Seaport RTV. Op onze Facebookpagina en deze website zijn alle foto’s en reportages, ook van de voorrondes, zoveel mogelijk verzameld.

 

 

1. Overzichtsfoto
Op vrijdag 1 november vond in het Tata Steel Stadion van Telstar de finaleronde plaats van de Telstar Streetleague 2013. Dit jaar deden bijna 150 jongens en meiden uit alle kernen van de gemeente Velsen mee aan de voorrondes van dit straatvoetbaltoernooi. Om deze finaleronde te bereiken, waren voetbalkwaliteiten alleen niet voldoende. De teams moesten zich via een wijkbijdrage ook inzetten voor hun wijk.

2. Gertjan Huijbens
De Telstar Streetleague wordt georganiseerd door Telstar Thuis in de Wijk, de maatschappelijke tak van voetbalvereniging Telstar. Projectleider Gertjan Huijbens: ‘Samen met Stichting Welzijn Velsen, Buurtsport, SportSupport, Woningbedrijf Velsen en de wooncorporaties Kennemerhave en AWV Eigen Haard willen we er via de Telstar Streetleague voor zorgen dat jongeren in de leeftijd van 12 tot en met 16 jaar gaan sporten én samen de leefbaarheid van hun wijk gaan verbeteren.’

3. Actiefoto
In totaal hebben acht teams de finaleronde gehaald. De vier jongensteams zijn FC Zeewijk, FC Velserbroek, FC Naamloos uit Santpoort en FC Young Stars uit IJmuiden. De vier meidenteams zijn FC Aak en Team Barbie uit Velserbroek en FC Kip en de Blauwe Leeuwinnen uit Velsen-Noord.

4. Heinz Stuy
Speciaal voor deze finaleronde namen diverse oud-voetballers van Telstar de rol van teamcoach op zich. Eén van hen is Heinz Stuy: ‘Vandaag ondersteun ik de jongens van FC Zeewijk. Ik heb ze verteld dat ze vooral moeten genieten én dat ze de klus samen moeten klaren. In je eentje lukt het niet namelijk. En zo is het ook je iets wilt bereiken in je wijk. Daarom juich ik de maatschappelijke factor binnen de Streetleague toe.’

5. Kevin
Kevin, 13 jaar en speler van FC Velserbroek: ‘Natuurlijk is de voetbalcompetitie van de Telstar Streetleague leuk, maar als team vonden we de bingo die we voor een bejaardentehuis in onze wijk hebben georganiseerd ook best lachen. We wilden de bewoners een goede tijd bezorgen en volgens mij is dat gelukt, want we kregen aan het eind van de middag applaus!’

6. Yvette
Yvette (middenin), 12 jaar en speler van Team Barbie: ‘Wij hebben bejaarden in onze wijk Wieringeraak in Velserbroek op allerlei manieren geholpen. Eén meneer kon bijvoorbeeld niet goed bukken en dus hebben we hem geholpen om het onkruid weg te halen. Bij anderen hebben we de ramen gewassen. Daar waren ze heel blij mee. We vonden het echt leuk dat we hen konden helpen.’

7. Dewi
Dewi, 16 jaar en speler van FC Aak: ‘Het is altijd leuk om te voetballen. Daarom hebben we besloten om met ons bestaande voetbalteam aan de Telstar Streetleague mee te doen. Wij hebben voor ons wijkbijdrage pannenkoeken gebakken en deze in onze wijk Velserbroek uitgedeeld. Omdat het net etenstijd was, konden mensen zo bij ons aanschuiven. Het was een groot succes!’

8. Ruud Geels
Ruud Geels is oud-voetballer van Telstar en samen met burgemeester Franc Weerwind en directeur Dook van den Boer van Tata Steel lid van het comité van aanbeveling van Telstar Thuis in de Wijk. ‘Ik vind de Street League echt een fantastisch initiatief en ik ben er trots op dat de finale bij Telstar wordt georganiseerd. De kids zijn lekker aan het sporten en ze mogen zelf bedenken hoe ze een bijdrage leveren aan hun wijk. Wat mij betreft is het ook dit jaar weer een groot succes.’

9. Actiefoto
Ondertussen worden de drie wedstrijden gespeeld waarin de teams onderling uitmaken wie in de finale mag spelen. Het bereiken van deze finale levert sowieso een trainingspak voor alle teamleden op. Wordt de finale gewonnen, dan krijgen de winnaars seizoenskaarten voor de wedstrijden van Telstar.

10. Ali
Ali (linksboven), 16 jaar en speler van FC Zeewijk: ‘We komen hier in eerste instantie voor de lol, maar natuurlijk willen we ook best die seizoenskaarten winnen! Daarnaast zijn we hier omdat we onze buurt een goede naam willen geven. Dat doen we door hier te winnen en door klusjes in onze wijk te doen. Samen met mijn team heb ik bijvoorbeeld onkruid gewied. Elke keer als ik langs die opgeruimde plek rijd, krijg ik een goed gevoel. Dan denk ik ‘dat hebben wij gedaan’!’

11. Lars Steeneken
Lars Steeneken werkt bij de Stichting Welzijn Velsen en vandaag is hij coach van de Witte Leeuwinnen: ‘Die wijkbijdrage is een perfect middel om ervoor te zorgen dat deze meiden gaan participeren in hun eigen omgeving. Zo verbeter je namelijk de leefbaarheid en cohesie. Ik vind het heel belangrijk dat een club als Telstar laat zien dat ze maatschappelijk betrokken is bij deze kids. Dat is goed voor het imago van de club en het biedt mogelijkheden voor de jongeren in deze regio. Mooier kan toch haast niet?’

12. Actiefoto
De derde wedstrijd is zo goed als afgelopen en de finalisten zijn bijna bekend. De jongens en meiden uit de acht teams zetten nog één keer aan om alles te geven.

13. Frans van Essen
Frans van Essen is ook een oud-voetballer van Telstar die vandaag fungeert als teamcoach: ‘Ik doe allerlei vrijwilligerswerk voor Telstar, maar dit vind ik extra leuk. Het is volgens mij hartstikke goed dat de jeugd bij de hand wordt genomen, zodat hun voetbalkwaliteiten én hun maatschappelijke kwaliteiten worden ontwikkeld.’

14. Gus
Gus (middenin met lang haar en haarband), 12 jaar en speler van FC Naamloos uit Santpoort-Noord: ‘We hebben de finale dan wel niet gehaald, maar ik kijk toch terug op een super leuke Streetleague. Onze wijkbijdrage was een succes, want via de door ons georganiseerde spelletjesmiddag hebben we 131 euro opgehaald voor KiKa. En ik vond het echt te gek dat we in dit stadion mochten voetballen!’

15. Bert van Duijvenbode

Bert van Duijvenbode werkt bij Woningbedrijf Velsen, één van de partijen die Telstar Thuis in de Wijk ondersteunen: ‘Via een evenement als de Telstar Streetleague lukt het om jongeren een actievere rol in hun wijk te laten spelen. Het is super om te zien dat ze zich op allerlei manieren in willen zetten. Als het aan ons ligt, is er volgend jaar dan ook zeker een derde editie van de Telstar Streetleague!’

16. De winnende teams
Deze tweede editie van de Telstar Streetleague is bij de mannen gewonnen door het team FC Zeewijk. Bij de vrouwen won het team FC Aak.